Historie a Geografie

-30 Sigmar se narodil do rodiny
vůdce kmene Unberogenů
1547 Kurfiřt z Middenheimu se prohlásil Císařem. V tu chvíli tedy existovali tři Císařové. Žádný z nich neměl velký vliv v jiných proviciích a každý si vládl svému vlastnímu státu.
-15 Sigmar zachránil několik trpasličích zajatců před orky. Mezi zajatci byl i Král Kurgan Ironbeard. Sigmarovi bylo darováno runové kladivo Ghal Maraz nazývané rozbíječ lebek, starou trpasličí zbraň pocházející z dědictví královské rodiny. 1707 Orčí warlord Gorbad Ironclaw pronikl do Říše skrz průsmyk Černého ohně. Nuln byl vypleněn a Moot zničen. Solland byl plný orků a sollandský kurfiřt byl zabit. Od té doby neexistuje Solland jako samostatná provincie. Sollandský Runefang byl ukořistěn Orky. Gorbad postupoval na Reikland. Velká imperiální armáda pod velením wissenlandského Kufiřta byla poražena v bitvě o Grunberg, jižně od Aldorfu. Aldorf byl obležen. Císař Sigimund byl zabit orčími saněmi během obléhání, ale Aldorf nikdy nepadl.
-8 Po smrti svého otce se Sigmar stává vůdcem svého kmene. 1979 Magritta Marienburská získala podporu ostatních šlechticů, nicméně nebyla nikdy korunována, protože Velký Teogonista odmítl nasadit korunu ženě. Až do nástupu Magnuse Pobožného nemá Říše žádného vládce. Jednotlivá města si začala tvořit vlastní vlády a moc obchodníků rostla.
-1 Bitva v Průsmyku Černého ohně. Aliance lidských kmenů vedených Sigmarem a trpasličí armáda s Kurganem v čele porazila velkou armádu Orků a Goblinů 2010 Války s upířími hrabaty začaly devastací Ostemarku Vladem von Carlsteinem, prvním z nechvalně známých sylvanských hrabat. Nemrtvé hordy ničily a plenily zem mezi Stirlandem a severní hranicí
1 Sigmar je korunován Císařem rukou nejvyššího kněze boha Ulrika. 2145 Bitva o Hel Fen. Manfred von Carlstein, poslední z upířích hrabat ze Sylvánie, je zničen i se svými nemrtvými hordami. Jeho tělo se nikdy nenašlo.
50 Po půl století budování a prosperování nového Impéria zmizel Sigmar někde na východě. Systém Kurfiřtů už byl ale tak funkční, že byl bez problémů z jejich středu zvolen nový Císař. 2302 Velká válka s Chaosem začala, když se temné hordy převalily přes Lynsk a začaly obléhat Praag. Pragg padla v zimě na přelomu let 2302 a 2303.
73 Rozvíjející se kult Sigmara-Boha ochránce Říše dostal svého prvního Velkého Teogonistu, Johanna Helsturma. 2303 Magnus Pobožný porazil armádu Chaosu v bitvě O brány Kislevu
1111 Epidemie černé smrti. Mor trval až do roku 1115 a více než 20 procent obyvatelstva zemřelo. Skaveni zaútočili a využili momentální výhody. Mnoho malých osídlení bylo opuštěno čí vypáleno. V posledním roce moru se jeho obětí stal i Císař Boric Goldgather. Jeho vláda byla poznamenána vysokou korupcí, tyranií a úpadkem armády. 2304 Magnus Pobožný je korunován Císařem. Znovu budování poničené Říše. Magnus si zvolil jako sídelní město Nuln.
1124 Hrabě Manfred řečený Zabiják Skavenů zcela vyhnal Skaveny a byl zvolen Císařem 2305 Založení osmi kolejí magie v Aldorfu.
1152 Zavraždění Císaře Manfréda. Kurfiřti se nedokázali shodnout na budoucím Císaři a tak došlo k roztříštení Říše. Válka mezi Kurfiřty ze Stirlandu a Talabeclandu, dvěma rádo by Císaři, nabývala na síle. 2429 Marienburg se osamostatnil poté co slabomyslný Císař Dieter IV souhlasil s jeho oddělením výměnou za nemalou částku ve zlatě. Dieter musel po tomto skandálu odstoupit. Koruna se dostala do rukou Wilhelma III, tedy do rukou aldorfské šlechty.
1360 Ottilia von Talabecland se prohlásila Císařovnou. Během několika dalších století tak měla Říše dva vládce. Jednoho zvoleného a druhého v Talabeclandu. 2502 Korunovace Karla Franze, momentálně vládnoucího Císaře
1450 Začátek křižáckých výprav proti Arabii. 2520 Současnost

 

Píše se rok 2520 dle Říšského kalendáře a Karl Franz je vládnoucím Císařem. Více jak dvě stě let uplynulo od doby, kdy Magnus Pobožný znovu sjednotil roztříštěné impérium za velké války s Chaosem. Během těchto dvou století vyrostla Říše v nejmocnější království ve Starém světě, a to nejen po stránce vojenské a obchodní, ale i po stránce technického pokroku. Přesto se zde stále najdou opuštěná místa, kam zákon nedokáže dosáhnout. V temných obrovských hvozdech se skrývají hordy netvorů a nedostupné hory poskytují útočiště mnoha zrůdnostem. Orčí hordy napadají a loupí na hranicích a daleko na severu roste síla Chaosu každým dnem, to jak Warlord Archaon shromažduje své síly. A je tu ještě mnoho jiných nepřátel, jak vnitřních tak vnějších, se kterými je třeba bojovat, a kteří musí být zlikvidováni.

Geografie

Říše je největší a nejmocnější ze všech zemí ve Starém světě. Rozkládá se od Brettonie na západě až po hranice s Kislevem na východě. Je plná velkých pustých hvozdů, tyčících se hor a mnoha mil přírody stejně jako mnoha měst, farem a řek.

Horstva

 

Říše je částečně ohraničená třemi velkými pohořími: Šedými horami na západě, Černými horami na jihu a Horami konce světa na východě. Hory vytvářejí přirozenou obranou bariéru před nepřáteli Říše.
Šedé hory oddělují Říši od Brettonie. Několik velkých průsmyků stráží jak Císařské , tak Brettonské jednotky. Mnoho menších průsmyků je vhodných pouze pro malé obchodníčky s osly, ne však pro povozy či koně.
Hory konce světa jsou extrémně vysoké a naprosto nepřekonatelné. Jsou také již po dlouhé věky hlavním místem osídlení trpaslíků. Skrz hory vedou jen dvě cesty. První je v jejich severní části - takzvaný "Špičatý" průsmyk, který vede do Kislevu, druhá pak u Černými hor. Nechvalně známý průsmyk Černého ohně, kterým se lze dostat do hraničních knížectví a dále do oblastí plných Orků a Goblinů.
Černé hory navazují na Hory konce světa. Jsou také těžce překonatelné, jediná bezpečná cesta je opět průsmykem Černého ohně. Tyto hory jsou celé provrtané gobliními tunely a plné Trollů, Skavenů a jiných vražedných kreatur.
Středové hory se nacházejí v severní části Řiše a náleží k Ostlandu. Toto masivní pohoří je obklopeno hustými lesy a navíc zde nežijí žádní trpaslíci, takže Středové hory slouží jako útočiště pro bandy válečníků chaosu, netvorů či Goblinů. Tato oblast impéria je pravděpodobně nejméně prozkoumaná a nejméně bezpečná.

Vodstvo

 

Pro Říši jsou díky jejímu reliéfu typické čiroké a hluboké řeky. Lidé je používají pro dopravu, která je často bezpečnější a rychlejší než cestování po primitivních cestách. Je také tradicí, že města a jiná místa se v Říši pojmenovávají dle řek, u kterých leží.
Řeka Sol je nejjižnější z řek v Říši. Její vody jsou známé svou vysokou rychlostí a velkým chladem.
Horní Reik pramení jižně od průsmyku černého ohně. Jeho voda je rychlá a křišťálově čistá. Horní Reik se stéká se Solem jižně od Nulnu, aby se pak přímo v něm spojil s modrými vodami Averu.

Jaka je nejsilnější arma ve warhammeru?

Wood elves (721 | 9%)
High elves (712 | 8%)
Ogre kingdoms (712 | 8%)
Empire (697 | 8%)
Dwarfs (750 | 9%)
Tomb kings (787 | 9%)
Dark elven (707 | 8%)
Orc and Goblins (706 | 8%)
Bretonnia (758 | 9%)
Chaos (699 | 8%)
Skaven (713 | 8%)
Vampire (688 | 8%)

Za co byste hráli ve warhammeru?

Empire (742 | 8%)
Dwarfs (854 | 10%)
High elves (754 | 8%)
Ogre kingdoms (706 | 8%)
Wood elves (749 | 8%)
Tomb kings (722 | 8%)
Dark elven (761 | 8%)
Bretonnia (757 | 8%)
Orc and Goblins (759 | 8%)
Skaven (780 | 9%)
Vampire (713 | 8%)
Chaos (776 | 9%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1208 | 36%)
Ne (1048 | 31%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one