EMPIRE-Impérium
Nejbohatší a nejmocnější království Starého Světa. Vládne zde Karl Franz I z Altdorfu od roku 2502. Jeho armáda brání svoji říši proti bandám Orků a vojskům Chaosu již nespočet generací a zatím se jí daří udržet si kontrolu nad svým územím. Říše je největší a nejmocnější ze všech zemí Starého světa. Táhne se od hranic Bretonnie na západě po širé pláně Kislevu na východě.Impérium je odvěkým spojencem Trpaslíků od kterých získalo tajemství střelného prachu a palných zbraní. Toto tajemství je přísně střežené ve střelecké škole Nulnu. Impérium vyrobilo také několik parních tanků, které vyslalo do bojů proti nepřátelům. Jde sice o stroje velmi poruchové, ale několikrát zachránily osud říše. (Rok 1. Korunován SIGMAR - od tohoto roku se počítá kalendář a de facto vzniklo IMPÉRIUM!!!). Charakteristické jednotky: Střelci z Nulnu-jednotky, které mají ve výzbroji Great cannon nebo Imperial mortar. Rytíři z Reiksburgu-elitní těžká jízda, které málokdo odolá. Mušketýři-střelci z mušket.

ORCS&GOBLINS-Orkové a Goblini
Orkové jsou divocí nájezdníci a neúprosní válečníci, kteří žijí pouze pro válku. Jejich jediným cílem je uvrhnout stávající svět do Věku temnoty. Boj proti nim je velice obtížný, protože jsou velice odolní proti zranění. Jejich zbraně a brnění jsou velice hrubé, protože Orkové mají nízkou inteligenci. Někdy dochází i k bojům mezi tlupami Orků o nadvládu. Naproti tomu Goblinové jsou vychytralí, zbabělí a malí. Mají rádi temnotu, proto lze v jejich znaku nejčastěji spatřit půlměsíc. Pokud je nepřítel převýší svým počtem, raději narozdíl od Orků prchají z boje. Charakteristické jednotky: Bojový vůz tažený divokými prasaty působí děs a hrůzu v řadách nepřátel. Night Goblin Fanatics-netřeba víc dodávat. Armády orků rádi jezdí na divokých prasatech, Goblini osedlávají raději vlky. Obři-metají obrovské balvany na nepřítele.

DWARFS-Trpaslíci
Jsou sice malí, ale velice silní. Dožívají se dlouhého věku. Právě jejich nejstarší bojovníci tvoří elitní složky armády. Trpasličí charakteristickou vlastností je tvrdohlavost a láska ke zlatu. Trpaslíci žijí pod horami, kde těží zlato a kde vytváří obrovské haly a chodby, kde žijí po staletí. Jako jedna ze dvou ras ovládá umění palných zbraní a střelného prachu. Velice nenávidí Orky, Gobliny a Skaveny. Charakteristické jednotky: Pluk z Karak Varnu-zkušení veteráni-ty raději nezlobte. Nějaká ta děla. Draci apod.

SKAVEN - Krysí mutanti
Zákeřná stvoření, používající zákeřné zbraně a metody. Menší hnědá stvoření podobající se krysám. Za zvuku zvonců se vrhají proti nepříteli a protivníkovi buď Bůh milostiv. Kde žijí? Všude pod zemí Starého světa (Hlavně u hranic Bretonnie, kterou neustále napadají). Charakteristické jednotky: Plamenomet! Kola zkázy. Ostřelovači. Rat Ogres-Obří zmutované krysy. Dále něco jako rotační kulomet z 15. století :-).

HIGH ELVES-Vznešení elfové
Žijí na nikdy nedobitém ostrově Ulthuan. Všichni Elfové jsou nejstarším národem na Starém Světě. Proto se mohly jejich smysly vyvinout do téměř dokonalosti. Jejich zbraně jsou krásně řemeslně zpracované a vždy ozdobené drahokamy či alespoň drahými kovy. Vznešení Elfové jsou velice disciplinovaní a pouhý pohled na jejich armádu připravenou k boji vyvolává u nepřítele strach. Protože každý ví, že za třpytivým brněním se skrývá mocná a hrubá síla Elfích kopí a luků. Charakteristické jednotky: Stříbrné helmy-těžká elitní kavalerie. Elfí kopiníci-těžká pěchota ve stříbrném brnění. Vůdce elfí armády vyráží do bitvy na krásném Griffu.

WOOD ELVES-Lesní elfové
Lesní Elfové se vyhýbají kontaktu s ostatními národy Starého světa. Žijí v hlubokých lesích Lorenu. Jejich malá říše se rozkládá mezi Impériem a Bretonnií. Nemají rádi vetřelce, a běda tomu, kdo poškodí jejich les. V lese se dokáží pohybovat s neuvěřitelnou hbitostí a dobře se skrývat. Charakteristické jednotky: Stromový muž-dokáže vyvolat paniku mezi nepřáteli. Dryády-něco jako hadi s křídly.

CHAOS WARRIORS - Bojovníci chaosu
Budí děs, hrůzu, teror. Ve znaku mají Kruh a osm šipek. Pocházejí ze Severní pustiny. Jsou velmi krvelační, používají děsivé zbraně, mezi nejčastěji používanou barvu patří černá, tmavě zelená a tmavě rudá. Svoje standarty doplňují nejen lebkami, ale i částmi lidských těl. Toho, kdo vstopupí na Území Chaosu ovlivní děsivé kouzlo, které dokáže znetvořit vše živé na celém Starém Světě. Proto zde žijí různé zmutované bestie, které pořádají výpady do různých částí Starého Světa. Charakteristické jednotky: Chiméra, Váleční psi chaosu, Draci chaosu apod.

BEASTMAN-Beastmeni
Napůl lidé, napůl berani. Pochází z temných pralesů. Beastmeni silně touží po boji a zabíjení. Beastmeni se řadí na stranu chaosu. Charakteristické jednotky: Bojový vůz tažený berany, Minotauři-ozbrojení velkými sekerami. Dále něco mezi psem a beranem-překvápko pro nepřátele.

VAMPIRE COUNTS-Zoombie, kostlivci, upíři...
V zemi zvané Sylvannia se nalézá plno hradů obývaných krvelačnými bestiemi. První a nejbestiálnější z nich byl Vlad von Carstein. Po mnoho let shromažďoval obrovskou armádu a potom se vrhl roku 2010 na Impérium. Téměř se mu povedlo srazit na kolena i Altdorf. Avšak zde byl roku 2051 za nevýslovného hrdinství obránců zabit, jeho armáda odražena a vržena zpět. V jeho armádě se můžeme setkat s jednotkami gholů, skeletonů, právěpohřbených a vyvstalých z hrobů, netopýrů či třeba děsivých vlků. Charakteristické jednotky: Pohřební vůz, Gholové, Netopýři, Upíři

TOMB KINGS - Skeletoni.
Obávaní Králové z Khemri pocházejí z jižních zemí Starého Světa. Vládne jim nestrašnější z nich mocný Settra, který čas od času zavelí k útoku na jinou část světa a po vyplenění všech hrobů se vydá na válečnou výpravu. Jeho hordy nemrtvých skeletonů pochodují odhodlaně vpřed. Nad nimi se vznáší těžký pach smrtelné nákazy a pryskyřičné vůně. Jeho armádu doprovázejí nejen nehmotní duchové a netopýři, ale zejména jednotky chariotů, které jsou sestaveny celé z kostí. Sám Settra jezdí na chariotu taženém čtyřspřežím koní zbavených všeho masa. Charakteristické jednotky: Skeletonský válečný vůz tažený kostrami koní, Mrtví ptáci, SKORPION, SKELETONNÍ OBR.

BRETONNIANS-Bretonniané
Bretonnia leží mezi Šedými horami a Velkým oceánem v zemích, které kdysi patřili Elfům. Zprvu nejednotná knížectví lenních pánů se sjednotila v druhé nejmocnější království (po Impériu). Po staletí válek vyrostlo toto království v silný národ, pro který je nejpřednější čest a sláva. Nejmocnější silou v Bretonnii jsou rytíři, kteří dokáží rozdrtit téměř každého nepřítele. Mezi jejich největší modlu patří Lady of Lake. Charakteristické jednotky: Rytíři Grálu, Lučištníci, potulní rytíři.

LIZARDMEN-Ještěři
Hluboko uvnitř parných džunglí Lustrie žije podivná, starověká a ještěroidní civilizace. Pod vedením svých Slannových pánů brání své domovy a vydávají se dobývat další nová území. Přestože jejich krev je chladná jak ocel, jsou Lizardmeni divocí bojovníci. Shlukují se do velkých skupin a v těchto kompaktních celcích napadají nepřítele. Charakteristické jednotky: Slann mage of Chaqua - velmi mocný žabí kouzelník s eskortou. Kroxigor je silný, velký ještěr schopný svojí bronzovou sekerou pustošit vaše regimenty. STEGADON-Lizardmeni si z tohoto dinosaura udělali pojízdný tank. Na hřbet umístili osádku a jedou do boje!!! Ještěří elitní garda-URNA by se mohla učit.

DARK ELVES-Temní elfové
Temní Elfové žijí v zemi Naggaroth. Velí jim černokněžnický král Malekith. Jejich cílem je zničit Starý svět. Před dávnými časy odešli z Elfí země Ulthuanu. Jsou proto blízcí příbuzní High Elfů, avšak jejich kůže je bledá. Může za to severské a mrazivé podnebí, které na Naggarothu vládne. Charakteristické jednotky: Harpie, Black guard, Temní jezdci.

barvy.jpg  283.01kB
WFB_new.xls  25.6kB
Zde si vytvoříte svůj rooster
hebanner.pdf  389.09kB
Toot jsou vlajky pro High elfi
warhammer 6edition pravidla.doc  532.48kB
Toto jsou česká pravidla pro 6 edici světa warhammeru

Jaka je nejsilnější arma ve warhammeru?

Wood elves (721 | 9%)
High elves (712 | 8%)
Ogre kingdoms (712 | 8%)
Empire (697 | 8%)
Dwarfs (750 | 9%)
Tomb kings (787 | 9%)
Dark elven (707 | 8%)
Orc and Goblins (706 | 8%)
Bretonnia (758 | 9%)
Chaos (699 | 8%)
Skaven (713 | 8%)
Vampire (688 | 8%)

Za co byste hráli ve warhammeru?

Empire (742 | 8%)
Dwarfs (854 | 10%)
High elves (754 | 8%)
Ogre kingdoms (706 | 8%)
Wood elves (749 | 8%)
Tomb kings (722 | 8%)
Dark elven (761 | 8%)
Bretonnia (757 | 8%)
Orc and Goblins (759 | 8%)
Skaven (780 | 9%)
Vampire (713 | 8%)
Chaos (776 | 9%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1208 | 36%)
Ne (1048 | 31%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one